Dariusz Wieczorek
SLD

Powitanie

Jesteś na stronie Dariusza Wieczorka.

Teraz trochę o mnie...
 
Od zawsze jestem energetykiem. Wykorzystuję wiedzę zdobytą na Wydziale Elektrycznym Politechniki Szczecińskiej (dziś Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny) i jestem z tego  dumny! Zostałem Prezesem Energetyki Szczecińskiej S.A. i brałem czynny udział w przemianach polskiej energetyki. Pod aktem założycielskim pierwszego wielkiego koncernu energetycznego ENEA S.A. jest m.in. mój podpis! A jako ciekawostkę dodam, że nazwa została wymyślona przez szczecińską firmę reklamową. Przez prawie 20 lat pełniąc różne funkcje pomagałem  przedsiębiorcom, samorządom lokalnym, czy klientom indywidualnym w rozwiązywaniu nieraz skomplikowanych energetycznych problemów.

Byłem również aktywny w pracy społecznej. W 1994 roku po raz pierwszy zostałem Radnym Rady Miasta Szczecina a od 1998 roku Wiceprezydentem Szczecina. To wielki zaszczyt i czas wielu nowych doświadczeń. W swojej pracy zawsze kierowałem się interesem miasta i jego mieszkańców. I to procentuje, co widać z perspektywy czasu. Moim udziałem były inwestycje takie jak Centrum Galaxy, hotele, biurowce.To ja miałem przyjemność podpisywać umowę w sprawie Galerii Kaskada. Po wielu rozmowach unormowaliśmy sprawę miejskich targowisk. Udało się podpisać wielki kontrakt w sprawie budowy oczyszczalni ścieków. Uratowaliśmy Pogoń Szczecin, która za moich czasów została Wicemistrzem Polski.

Cały czas jestem aktywny w życiu publicznym i w 2010 oraz 2014 roku zostałem ponownie, dzięki Państwu, wybrany radnym Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

Zawsze można na mnie liczyć - to moja dewiza!

 


 
© 2011 Dariusz Wieczorek. Wszystkie prawa zastrzeżone. Deklaracja dostępności